Срастване при момИченцата!

Отговори
Мери
Регистриран: 27 дек 2006, 01:25
Контакти:

Срастване при момИченцата!

Мнение от Мери » 27 дек 2006, 01:41

Здравейте!
Изненадах се, че не открих подобна тема и информация тук.
Много се надявам да ми помогнете със съвети! При нас случат е следният, преди година и 2-3 месеца забелязах, че входа на влагалището на дъщеря ми не изглежда нормално, направихме веднага контролен преглед с педиатъра ни и се оказах права, малките срамни устни се бяха срастнали и затваряха почти изцяло входа на влагалището. Срещнах се с няколко лекари, вариантите бяха два, да се "разлепи" ципата затваряша входа, процедура траеща кратко, но все пак травмираща (поне според мен) или с хормонален крем, в случая ни изписаха Лоноладиол. По-късно разбрах че крема крие риск от ранен пубертет. Значи и двата метода са рисковани. При разлепването казват, че по- скоро (от колкото с крема) последва ново срастване. Не мога и да си представя проблема да се повтаря всяка година и всеки път да се прави тази процедура. Сега дъщеря ми е на 2г, сраства се за втори път, процедурата ще мине и замине, но следващата година, по- следващата... Поотрасналото момиченце може да се травмира твърде много от всичко това.
Моля ви, търся и други методи! Ако все пак няма, бихте ли ме посъветвали и обяснили предимства и недостатъци и на двата метода, на този етап трудно намирам сили да реша какво да сторя! Благодаря ви най- сърдечно!
Весели празници и много здраве и късмет!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 27 дек 2006, 06:49

Прегледайте постингите по тази тема в
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=71085.0

С този проблем се занимават в детско-юношеска гинекология в Александровска болница - Майчин дом. Там аз познавам д-р Сираков.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Мери
Контакти:

Мнение от Мери » 28 дек 2006, 02:25

Благодаря за отговора доцент Бранков!
Исках да чуя вашето лично мнение по въпроса, и ако е възможно да помоля и за съвет!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 28 дек 2006, 09:54

Съжалявам, но нямам личен опит. Доколкото знам, се прави нежно цепване със скалпел и това се комбинира с краткотрайно мазане с хормонален препарат. Не се препоръчват памперси, понеже запарването допринася за слепването. Възможно е манипулацията да се извърши неколкократно.

Мери
Контакти:

Мнение от Мери » 28 дек 2006, 14:20

Имате ли представа до колко са опасни или безопасни хормоналните кремове?
Знам че проблема може да се реши и само с крем и смятам да опитам (втори път), но се тревожа да не би да има нещо важно което да пропускам, което да не знам и да допусна голяма грешка.
Съжалявам ако ви притеснявам!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 28 дек 2006, 21:52

Хормоналните препарати, давани под вид на мехлем, са опасни след продължителна и постоянна употреба (примерно повече от 6 месеца). Така че нека това ни Ви притеснява.
Все пак попитайте за това специалист.
Желая Ви успешна и щастлива Нова година.

Мери
Контакти:

Мнение от Мери » 29 дек 2006, 01:16

Много Ви благодаря за информацията! Сега се чувствам далеч по- спокойна. Разбира се ще се консултирам и със специалист в областта.
Весели празници и на вас и щастлива нова година! :)

Отговори